Dnes je sobota, 01.október 2022, meniny má: Arnold
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Marika Gombitová oslávila hneď dvakrát

september 18, 2022 - 14:00
Legendárna slovenská speváčka so zlatom v hrdle, Marika Gombitová, oslávila uplynulý týždeň svoj dvojitý sviatok. 12. septembra má totiž narodeniny aj meniny. A to, že fanúšikovia na ňu nezabúdajú, dokázala aj príspevkom na sociálnej sieti, kde sa pochválila krásnymi kyticami a tortou s odkazom: „Milí priatelia, veľká vďaka za vaše nádherné priania, darčeky, kvety, tortu k mojím dnešným narodeninám a meninám. Ľúbim vás. Vaša Marika.“
Foto: 
facebook

Z príspevku je zrejmé, že pre speváčku sú fanúšikovia nesmierne dôležití a snaží sa pre nich robiť, všetko, čo je v jej silách. Napokon, radosť im plánuje spraviť aj v decembri, kedy je v bratislavskom NTC ohlásený jej koncert Vyznanie. Hoci pôvodne malo ísť o dve vystúpenia- v Bratislave a v Košiciach, pandémia plány zmenila a koncert ostal len jeden. Marika napriek tomu dúfa, že si čoskoro zaspieva aj na rodnom východe, kde sa narodila 12. septembra 1956.

Kvety a torta od fanúšikov

Marika Gombitová oslávila hneď dvakrát

Už ako 12-ročná sa stala členkou kapely v spoločnosti svojich bratov. Po nevydarenom pokuse dostať sa na konzervatórium, išla študovať strojnícku priemyslovku v Košiciach, čo bolo podľa jej vlastných slov neľahké štúdium. Moment, vďaka ktorému sa Marika dostala do povedomia širokej verejnosti, predstavuje stretnutie s Jánom Lehotským na plese športovcov, kde jej ponúkol, aby sa pridala k Modusu. Hoci jej život navždy zmenila dopravná nehoda,  nevzdala sa a usilovne pracovala na svojej speváckej kariére. Po rokoch driny získala množstvo vzácnych cien, vrátane ocenenia Pribinov kríž I. triedy a veľkej ceny SOZA za celoživotné dielo.

Marika Gombitová oslávila hneď dvakrát

Rodáčka z malej dedinky pri priehrade Domaša, Turany nad Ondavou, má vo veciach jasno a na svojej oficiálnej stránke píše: „Keď človek robí niečo krásne, niečo, čo ho napĺňa šťastím, túži po tom, aby to trvalo stále, a aby to nemalo koniec. A práve to, čo robí človek v spojení s Bohom, naberá dimenziu večnosti.“

Na Marike je azda najsympatickejšie, že napriek veľkým úspechom, ktoré dosiahla, pôsobí skromne a ako žena so srdcom otvoreným svetu.

A nám ostáva len sa pridať k zástupu gratulantov a popriať jej dodatočne všetko najlepšie.

- - Inzercia - -