Dnes je sobota, 01.október 2022, meniny má: Arnold
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vyhlásenie Putina potvrdzuje, že Rusko sa mier nesnaží chrániť, ale ho priamo ohrozuje

september 22, 2022 - 10:38
Ruský prezident Vladimir Putin v stredu ohlásil čiastočnú mobilizáciu v Rusku, a to deň po tom, ako Ruskom okupované regióny na východe Ukrajiny zverejnili plány na referendá o pripojení sa k Rusku..
Foto: 

Snahy zmeniť hranice iných štátov spôsobom, ktorý je v rozpore s medzinárodným pravom, sú neprijateľné. Uvádza sa to v reakcii prezidentky SR Zuzany Čaputovej na vyhlásenie ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktorú poskytol jej hovorca Martin Strižinec. „Vyhlásenie Vladimíra Putina opäť raz potvrdzuje, že Rusko sa mier nesnaží chrániť, ale ho priamo ohrozuje. Jeho vyhlásenie nemá so snahou dosiahnuť mier nič spoločné, naopak, situáciu, ktorú ruská invázia Ukrajiny spôsobila, ešte viac eskaluje,“ uviedla slovenská prezidentka Čaputová.

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu ohlásil čiastočnú mobilizáciu v Rusku. Mobilizáciu oznámil v stredajšom prejave k národu, ktorý nasleduje deň po tom, ako Ruskom okupované regióny na východe Ukrajiny zverejnili plány na referendá o pripojení sa k Rusku. Referendá sa začnú konať v piatok v Luhanskej a Chersonskej oblasti a na teritóriách Zaporižžskej a Doneckej oblasti, ktoré sú pod kontrolou ruských síl.

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu varoval Západ, že „neblafuje“ a v prípade ohrozenia územnej celistvosti Ruska, bude reagovať „všetkými dostupnými prostriedkami“. Západ obvinil z „jadrového vydierania“ a upozornil na údajné „vyjadrenia niektorých vysoko postavených predstaviteľov vedúcich štátov NATO o možnom použití jadrových zbraní hromadného ničenia proti Rusku“. „Tým, ktorí si dovoľujú voči Rusku takéto vyjadrenia, chcem pripomenúť, že naša krajina má tiež rôzne ničivé prostriedky a sú modernejšie ako tie, ktoré majú krajiny NATO. A ak bude územná celistvosť našej krajiny ohrozená, na ochranu Ruska a našich ľudí určite použijeme všetky dostupné prostriedky,“ vyjadril sa.

- - Inzercia - -