Dnes je sobota, 01.október 2022, meniny má: Arnold
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Predseda Drucker je presvedčený, že dnes vládne pakt Fico - Matovič

september 22, 2022 - 12:28
Člen predsedníctva strany Radislav Baťo ďalej tvrdí, že ak Smer-SD nepodporí odvolanie Igora Matoviča z postu ministra financií, tak to bude ďalším dôkazom toho, že mocensko-politický pakt Fico - Matovič funguje.
Foto: 
SITA

Predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker tvrdí, že dnes vládne mocensko-politický pakt Fico - Matovič. „Znie to neuveriteľne, ale začnime si všímať skutky a nie reči,“ uviedol Drucker dnes na tlačovej konferencii a oznámil, že predseda Smeru - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico chráni lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča. Ako príklad predseda Dobrej voľby uviedol hlasovanie v Národnej rade (NR) SR o vyslovení súhlasu parlamentu o väzobnom stíhaní Roberta Fica. „Dopadlo to tak, že chýbali presne hlasy OĽaNO,“ povedal Drucker.

Tomáš Drucker tvrdí, že to nie je náhoda. „V lete sa rozprávalo o tom, či Smer-SD podporí odvolanie Igora Matoviča z postu ministra financií. A Smer-SD povedal, že svoje hlasy nedodá“. Člen predsedníctva strany Radoslav Baťo dodal, že „ich spolupráca funguje dnes lepšie ako fungovala spolupráca štvorkoalície“. Podľa Baťa sa Matovič spája s Ficom preto, lebo líder OĽaNO „vie, že už nikdy nebude v žiadnej vláde. Som presvedčený, že vo vláde je naposledy. Napriek tomu, že sa tento pakt tvári, že neexistuje, lebo Fico s Matovičom sú úhlavní nepriatelia, už čoskoro môže vyjsť najavo, ako to naozaj je“.

Ak Smer-SD nepodporí odvolanie Igora Matoviča z postu ministra financií, tak to bude podľa Baťa ďalším dôkazom, že mocensko-politický pakt Fico - Matovič funguje. Zároveň oznámil, že sa dnes pridávajú k výzvam demokratických politikov a verejnosti, že je nevyhnutné, aby vláda Eduarda Hegera (OĽaNO) „s tichou podporou Smeru skončila čo najskôr“. Podpredseda Dobrej voľby a Umiernených Alojz Hlina nevylúčil, že spravia veľký protest na odvolanie Igora Matoviča z postu ministra financií.

- - Inzercia - -