Dnes je pondelok, 05.december 2022, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Peeling na vlasy? Naozaj funguje!

november 22, 2022 - 17:00
Skúšali ste už novodobého pomocníka - vlasový peeling? Jeho účinky si zamilujete rovnako ako exfoliáciu tela či tváre. Dokáže zbaviť vlasov nečistôt a vlasovú pokožku vyčistí do hĺbky. Zdravá pokožka hlavy je predsa základom pre rast krásnej a oslnivej hrivy, tak ho skúste zaradiť do svojej vlasovej starostlivosti aj vy.
Foto: 
FreePik.com

Častá úprava vlasov, náročný styling alebo iba každodenné používanie laku na vlasy dávajú vašej hrive zabrať. Dlhodobý nános zachytený vo vlasoch v podobe chemických látok, zvyškov prípravkov a prachu je potrebné odstrániť z vlasov rovnako, ako keď si čistíte tvár. Tiež nepoužívate iba vodu, ale doprajete jej starostlivosť navyše, ako sú séra, masky a krémy. Podobne je to s vlasovou pokožkou, ktorá prirodzene trpí častým používaním vlasových prípravkov a vyžaduje omnoho viac ako iba bežné šampónovanie. Práve peeling na vlasy je vhodným krokom vlasovej rutiny, pretože dôkladne exfoliuje a tým aj detoxikuje pokožku hlavy omnoho účinnejšie.

Aké sú účinky vlasového peelingu?

Vo svojej podstate sa veľmi nelíšia od používania bežného peelingu tela alebo tváre. Cieľom tejto procedúry je odstránenie odumretých kožných buniek, ako aj zlepšenie fungovanie mazových žliaz a zníženie mastenia vlasov. Táto metóda očisty pokožky hlavy je teda určená aj pre tých, ktorí dlhodobo bojujú s mastnými korienkami a chcú tento problém eliminovať. Jednoducho povedané, vlasový peeling čistí a uvoľňuje kožné póry, odmasťuje vlasovú pokožku a dodáva jej kyslík, čím ju prevzdušňuje. Vlasy tak už po prvom použití pôsobia bohatšie, vzdušnejšie  a majú viditeľný objem.

Značka Kérastase ponúka riešenie špeciálne určené pre mastnú pokožku hlavy, ale aj klasickú verziu pre normálne sa mastiace vlasy. Ak vás doteraz trápila svrbiaca pokožka hlavy, lupiny alebo iný zdravotný problém, to všetko môže byť po exfoliácii minulosťou. Malé čiastočky v peelingu v prvom rade odstránia odumreté kožné bunky, a to až niekoľkonásobne viac ako obyčajný šampón. Masírovaním pokožky sa podporí cirkulácia krvi, zrýchli sa rast vlasov a budú sa mastiť omnoho pomalšie. 

POZOR! Stovky kozmetických značiek v zľavách až do 40% na vás čakajú počas obľúbeného Black Friday týždňa od 21. do 27. novembra 2022 na notino.sk!

- - Inzercia - -